Atatürk Çamı ihale Tartışması Devam Ediyor
22 Ağustos 2013 / Perşembe
Bu haber 4585 kez okundu

Atatürk Çamı ihale Tartışması Devam Ediyor

Çelik Emlak

Kızılcahamam Belediyesi tarafından ihalesi yapılan Atatürk Çamı ihalesi tartışmasına Ak Parti Kızılcahamam İlçe Başkanı Sefa Yıldırım’da dahil oldu “Atatürk çamına Restoran ve Çay bahçesi yaptırılamaz” dedi.Ak Parti ilçe başkanı Sefa Yıldırım’ın yaptığı açıklama şöyle

Atatürk çamının bulunduğu yere yapılan ihale ile ilgili Belediye Başkanı Coşkun Ünal’ın yapmış olduğu açıklamada anfi tiyatro Resteoarnt çay bahçesi ve peyzaj alanı düzenlemesi olduğunu söylemektedir.

Bizim Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve bölge müdürlüğü ile yaptığımız görüşmelerde, Atatürk Çamı ile ilgili Kızılcahamam Belediyesi tarafından gönderilip onaylanan projede, Anfi Tiyatro ve Peyzaj düzenlemesi olduğu görülmektedir, dolayısı ile Atatürk çamının olduğu yerde bir Restaurant ve çay bahçesi yapılması söz konusu olamaz ve yapılamaz, eğer projenin dışına çıkılıp başka şeyler yapılmak istenirse buna milli parklar ve yetkili makamlar müsaade etmez, projeyi durudur Ak Parti olarak bizde bunun takipçisi oluruz.

Bu projenin görüşüldüğü Nisan ayı belediye meclisinde Ak Parti grubu olarak, Kızılcahamam Belediyesinden bir kuruş para çıkmadan burayı, büyükşehir Belediyesine yaptıralım diye teklif de bulunduk, fakat buna Belediye Başkanı karşı çıktı, eğer amaç belediyenin cebinden bir kuruş harcamadan proje yaptırmaksa neden büyükşehir belediyesine yaptırılmak istenmedi? Şuan da ihaleyi alan firma burada peyzaj düzenlemesi ve anfi tiyatro yaptıktan sonra burada ne iş yapacak? (onaylanan projeye göre burada Restoran ve Çay bahçesi yok),  500 bin lira gibi bir parayı harcayıp ayda 300 lira kira ödeyerek nasıl bir ticari faaliyet gösterecek?

Başkan belediyenin cebinden beş kuruş para harcamadan bir tesis kazandıracaklarından bahsediyor. Eğer Belediyenin cebinden beş kuruş para çıkmadan tamamen Kızılcahamam Belediyesinin ve halkın kullanımında bir tesis yaptırılacaktıysa neden Ankara Büyükşehir Belediyesine yaptırılmadı. İlla buraların birilerine peşkeşmi çekilmesi gerekiyor.

Ak Parti olarak Nisan ayı meclisinde Atatürk Çamı ihalesi ile ilgili yapılan görüşmede Belediye Meclis üyelerimiz red oyu kullanmışlardır. Belediye meclisinin bu tartışmalı kararı 7 ye karşı 4 red oyu ile kabul edilmiştir, buna rağmen çıkan ihale duyurulmamış, İlan yapılmamış ve internet sitesinde yayınlanmamıştır. Hamamların kese ihalesi bir günde beş defa anons edilirken bu tartışmalı karar, tartışmalı ihale, sabah saatlerinde kimsenin duymayacağı bir şekilde mübarek Ramazan ayında bir defa ilen edilerek oldubittiye getirilerek ihale edilmiştir. Şeffaflıktan bahseden belediye başkanı seçildiği günden şimdiye kadar kaç ihale yapmış bunun kaç tanesini belediye internet sitesi, yerel gazete ve internet sitelerinde duyurmuştur?

Sonuç olarak Atatürk çamının olduğu yer Kızılcahamamlılarındır burayı alan firma ticari olarak herhangi bir çay bahçesi ve Restoran yapamaz, 

Anahtar kelimeler: Atatürk Çamı ihale Tartışması Devam Ediyor

Yorum yazmak için bu alanı kullanabilirsiniz.
Yorum yazarken lütfen aşağıda yazılan uyarıları göz önünde bulundurunuz.
Misafir / Kaan Berra
Bu yorum 24 Ağustos 2013 / Cumartesi günü eklendi.
Sayın Prf.Dr.Beşir Atalay, Sayın Salih Kapusuz, Sayın Prf.Dr.Emrullah İşler, Sayın Av.Haluk İpek okumuş mektep medrese görmüş sorumluluk üstlsnmiş kişilersinin.Sayın Prf.Dr.Beşir Atalay,Sayın Av.Haluk İpek halkın tepkisine maruz kalmış Adem Özbekleri aday yaptınızda ne ıoldu. Sizlerin inadı yerine geldi ama Kızılcahamam belediye başkanlığını kazanan MHP adayı oldu. Sayın Prf.Dr.Emrullah İşler sizin sığınmanızdaki adayda aynı akıbeti yaşatacak. Bizlerin uyarısı sizlere birilerini koruma amaçlı geliyorsa Elinizdeki imkanlarla bir değil birkaç samimi anket yaptırın göreceksinizki 2014 dede sizlerin daytatması ile aday olacak adaylardan hangisi olursa olsun kazanan MHP adayı olacaktır.
  • İLGİLİ HABERLER
  • Kayıtlı 149 haber bulunmaktadır.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
YAZARLARTümü
Evrensel İletişim
Maden Kundura
YORUMLANANLARTümü
ÇOK OKUNANLARTümü
SOSYAL MEDYA
EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİTümü
ÖZEL HABERLERTümü
ANKET
  • Yeni sitemiz hakkında düşünceleriniz nelerdir.?